X Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII –  10. Niedziela Zwykła, 11.06.2023 r.

1. W dniu 17 czerwca br. dzień modlitw o uświęcenie kapłanów na Kalwarii Pacławskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

2. W dniach 25-28 czerwca br. będzie możliwość przeżycia rekolekcji kapłańskich w WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie w niedzielę o godzinie 18.00, zakończenie w środę obiadem. Rekolekcje prowadzi ks. Wiesław Szczygieł. Koszt 450 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich małżonków i rodziców do udziału w dedykowanych im konferencjach w ramach Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin, w sobotę 17 czerwca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. W niedzielę, 18 czerwca 2023 r. spotkanie i celebracja Eucharystii w katedrze rzeszowskiej.

4. Zapraszamy siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym w najbliższy poniedziałek 12.06.2023 r u OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00, u Sióstr św. Michała Archanioła w Jaśle ul. Floriańska 22 o godz. 16.00. Temat spotkania: “Wierzę w Kościół – wspólnotę prowadzoną przez Ducha Świętego”.

5. Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie prowadzi nabór do stacjonarnego Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Osoby zainteresowane nauką konkretnych zawodów w tym ośrodku mogą zaczerpnąć więcej informacji w Komendzie Wojewódzkiej OHP lub w samym ośrodku w Iwoniczu.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie