XI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII –  11. Niedziela Zwykła, 18.06.2023 r.

1. KEP postanowiła, aby w liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 17 czerwca br. lub w niedzielę, 18 czerwca br., we wszystkich kościołach w Polsce ponowić akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. W dniach 25-28 czerwca br. będzie możliwość przeżycia rekolekcji kapłańskich w WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie w niedzielę o godzinie 18.00, zakończenie w środę obiadem. Rekolekcje prowadzi ks. Wiesław Szczygieł. Koszt 450 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

3. Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na studia podyplomowe „Teologia dla nowej ewangelizacji”. Studia przeznaczone są dla świeckich, zaangażowanych w życie Kościoła, jak i dla duszpasterzy. Trwają one dwa lata i kończą się otrzymaniem dyplomu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Program oraz szczegółowe informacje na załączonej ulotce, na stronie www.iwst.rzeszow.pl oraz telefonicznie pod nr 880 913 812. Zapraszamy!

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 16 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

5. Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby obdarzone talentem literackim, które ukończyły 14 rok życia, do wzięcia udziału w konkursie poetyckim dotyczącym 80. rocznicy pacyfikacji Osiedla Rzeszów Staroniwa, która miała miejsce w dniu 1 czerwca 1943 r. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej parafii: https://judatadeusz.rzeszow.pl/.

6. Rozpoczęły się zapisy dla ewangelizatorów, którzy chcą uczestniczyć w „Przystanku Jezus 2023”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 31 lipca do 5 sierpnia  2023 r. Zapisy trwają do 9 lipca br. przez formularz na stronie: www.przystanekjezus.pl.

7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej będzie organizować w Myczkowcach wypoczynek wakacyjny dla dzieci. Prosimy księży wicedziekanów o rozeznanie, czy oraz ile dzieci z dekanatu chce wziąć udział w kolonii Caritas w Myczkowcach. Prosimy o przesłanie takiej informacji na adres mailowy: caritas@caritas.rzeszow.pl do 23 czerwca br.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie