XII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII –  12. Niedziela Zwykła, 25.06.2023 r.

1. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała do wiernych list na beatyfikację Rodziny Ulmów. List ten należy odczytać w niedzielę, 25 czerwca br.

2. W dniach 25-28 czerwca br. będzie możliwość przeżycia rekolekcji kapłańskich w WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie w niedzielę o godzinie 18.00, zakończenie w środę obiadem. Rekolekcje prowadzi ks. Wiesław Szczygieł. Koszt 450 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

3. Ogłoszenie zmian personalnych w diecezji będzie miało miejsce w poniedziałek, 26 czerwca br. Księży dziekanów lub wicedziekanów zapraszam w tym dniu na godz. 10.00 do Kurii po odbiór dekretów.

4. Składka z liturgicznej uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Prosimy ją przesłać na konto kurialne lub wpłacić bezpośrednio w kurialnej kasie.

5. Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej, ks. dr Wiesław Matyskiewicz zaprasza wszystkich miłośników Huty Polańskiej na odpust ku czci św. Jana z Dukli w niedzielę, 2 lipca 2023 r. na godz. 14.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny.

6. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na plenerowe rekolekcje w formie pikniku rodzinnego o nazwie „Strefa Mocy”, które odbędą się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2023 r. w Rzeszowie na osiedlu przy parafii pw. Bł. Karoliny.  W programie przewidziano wiele bezpłatnych atrakcji oraz koncertów. W niedzielę 2 lipca br. od godz. 15.30 odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży oraz koncert Roksany Węgiel.

W czwartek, 29 czerwca br. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą czynne w poniedziałki w godz. 9.00 – 13.00, tak jak w pozostałe robocze dni tygodnia.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie