XIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 14. Niedziela Zwykła, 09.07.2023 r.

1. W związku z przypadającą w dniu 11 lipca br. 80. rocznicą rzezi wołyńskiej bardzo proszę, aby tego dnia (wtorek, 11.07.2023 r.) we wszystkich kościołach biły dzwony o godz. 12.00. Wiernych proszę zachęcić do modlitwy za wszystkie ofiary tego ludobójstwa oraz o prawdziwe pojednanie pomiędzy Polakami, a Ukraińcami. W tym dniu o godz. 18.00 bp Jan Wątroba będzie celebrował Mszę św. w intencji ofiar w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie.

2. Diecezjalny Duszpasterz Rolników informuje, że dożynki diecezjalne w tym roku odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia, przy katedrze rzeszowskiej. Bardzo prosimy, aby w tym terminie nie organizować dożynek lokalnych – gminnych czy parafialnych.

3. OO. Dominikanie zapraszają na Letnią Szkołę Duchowości Chrześcijańskiej, którą poprowadzi o. Marian Zawada OCD. Szkoła Duchowości odbędzie się w terminie od 8 do 11 sierpnia. Tematem spotkań będzie mistyka św. Jana od Krzyża. Dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. W zajęciach Letniej Szkoły Duchowości będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy mailowo na adres dominikanie.szkola@gmail.com.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie