XV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 15. Niedziela Zwykła, 16.07.2023 r.

1. W czwartek, 20 lipca br., przypada dziesiąta rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

2. Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Matko Kościoła, prowadź!”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele Farnym w Rzeszowie.

3. Duszpasterstwo Młodzieży przypomina, że w sobotę, 5 sierpnia 2023 r. w Gorlicach, Jaśle, Cmolasie, Zabawie i Rzeszowie odbędą się regionalne spotkania młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży pod nazwą „Lizbona na Podkarpaciu”. Szczegółowy program tych spotkań zostanie przesłany w przyszłym tygodniu. Już teraz proszę zachęcić i przygotować młodzież z grup parafialnych do udziału w tych spotkaniach.

4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą to uczynić o honorowe oddawanie krwi. Obecnie bardzo pilnie jest potrzebna krew z grupy: 0 RhD ( –) i 0 RhD (+) Szczegółowy harmonogram pracy punktów poboru krwi znajduje się na stronie www.rckk.rzeszow.pl.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie