XVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII –  16. Niedziela Zwykła, 23.07.2023 r.

1. W niedzielę, 23 lipca br., w Kościele powszechnym obchodzić będziemy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W załączniku przesyłam orędzie Papieża Franciszka na ten dzień.

2. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. W programie: zabawy integracyjne, Msza św., modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Zapraszamy młodzież, ale także rodziny na te spotkania. Szczegółowe informacje na plakatach w załącznikach oraz na stronie  www.mlodziez.rzeszow.pl. Prosimy księży proboszczów lub wyznaczonych księży wikariuszy, aby zorganizować zapisy w poszczególnych parafiach i przekazać listę uczestników (minimum 5 osób) do dekanalnego duszpasterza młodzieży do poniedziałku, 31 lipca br.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i modlitwą za kierowców zachęcamy do zorganizowania „Akcji św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Kurii lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049. Materiały duszpasterskie znajdują się pod adresem: https://tiny.pl/cgk41.

4. W dniach od 1 do 15 sierpnia Wydział Katechetyczny będzie nieczynny. Wszelkie dokumenty i korespondencję prosimy zostawiać w kancelarii ogólnej (pokój nr 9).  W sprawach organizacyjnych katechezy prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo z dyrektorem Wydziału Katechetycznego.

5. Kongregacje katechetyczne odbędą się w następującym porządku:

a) dla księży proboszczów i katechetów uczących w szkołach:

– 30 sierpnia w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (od godz. 13.30 do 16.30)

– 31 sierpnia w auli przy parafii Jasło – Fara (od godz. 9.00 do 12.00)

b) dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich:

– 30 sierpnia w Domu Diecezjalnym TABOR (od godz. 13.30 do 17.30)

Szczegółowy program zostanie przesłany w późniejszym terminie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie