XXIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 24. Niedziela Zwykła, 17.09.2023 r.

1. Spotkanie formacyjne dla księży proboszczów i administratorów parafii (diecezjalnych i zakonnych) odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ciepłym posiłkiem ok. godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich księży proboszczów i administratorów. O godzinie 13.00 spotkanie diecezjalnych i dekanalnych wizytatorów ds. katechezy.

2. Wydział Duszpasterski wraz z diecezjalnym duszpasterzem Róż Różańcowych ks. dr Czesławem Gorajem pragnie zaprosić Róże Różańcowe na różaniec ulicami miasta Rzeszowa i Jasła. W Rzeszowie odbędzie się on 1 października 2023 roku o godzinie 15:00 na Placu Śreniawitów, a zakończy Mszą Świętą w Bazylice OO. Bernardynów (Msza Święta o 16:30), zaś w Jaśle 8 października o 14:30 w kościele Wniebowzięcia Matki Bożej, a zakończenie u OO. Franciszkanów (Msza Święta o 16:00). Bardzo serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe z każdej parafii na to religijne wydarzenie. Prosimy o ożywienie tej jednej z najliczniejszych grup i pomoc Księży odpowiedzialnych za Róże Różańcowe w zorganizowaniu autokarów by wierni jak najliczniej mogli się zgromadzić na wspólnej modlitwie w Rzeszowie lub Jaśle.

3. W przyszłym tygodniu zostaną do parafii przesłane książeczki z czytankami na miesiąc październik „Wraz z Ojcem Świętym Benedyktem XVI poznajemy Kościół Chrystusowy” w wersji drukowanej oraz pdf. Koszt 11 zł.

4. Duszpasterskie grupy Wojowników Maryi w naszej diecezji rozpoczynają nowy rok formacyjny. Rozpoczęcie odbędzie się w dwóch miejscach: w Trzebownisku 21 września br. i w Boguchwale 22 września br.

5. W piątek, 22 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbędzie się konferencja naukowo – wychowawcza na temat: Anatomia odpowiedzialności w obszarze ludzkiej seksualności. Rozpoczęcie o godz. 8.00 w bazylice OO. Bernardynów.

6. Księży Proboszczów z południowej części diecezji proszę o przekazanie wiernym informacji o planowanym w sobotę, 23 września br., koncercie w Dębowcu ku czci bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie