XXIX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 29. Niedziela Zwykła, 22.10.2023 r.

1. Niedziela 22 października br. to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Materiały na ten tydzień zostały już przekazane na każdą parafię. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. Zebrane ofiary można przekazać osobiście w Referacie Misyjnym bądź wpłacić na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

2. W niedzielę, 22 października 2023 r. proszę przeprowadzić w każdym kościele liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św. Zebrane dane proszę wpisać do przesłanego uprzednio formularza i odesłać do Kurii, najpóźniej do czwartku, 26.10.2023 r.

3. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na serię modlitewnych spotkań o tematyce powołaniowej. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w DD Tabor w Rzeszowie. Poprowadzą je opiekunowie i klerycy etapu propedeutycznego.

4. W sobotę, 28 października 2023 r. w Osobnicy odbędzie się spotkanie formacyjne dla grup modlitewnych św. Ojca Pio. Zapraszamy do uczestnictwa grupy z poszczególnych parafii a także czcicieli św. Ojca Pio jeszcze nie zrzeszonych w takich grupach.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na mistrzostwa LSO w szachach. Zawody odbędą się 28 października 2023 r. o godz. 9:00 w Rzeszowie, w Klubie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Dąbrowskiego 22. Zgłoszenia do czwartku 26 października br. mailowo rzeszowlso@gmail.com lub telefonicznie 697-333-539. Więcej informacji na www.lso.rzeszow.pl.

6. Akademia Młodzieżowa z Lublina organizuje ogólnopolski konkurs filmowy dla młodzieży o tematyce związanej z postacią św. Mikołaja.

7. W uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r. zapraszamy młodzież do udziału w 38. Światowym Dniu Młodzieży w diecezji rzeszowskiej, który odbędzie się pod hasłem „Królewska Uczta” w Rzeszowie. Duszpasterzy młodzieży i katechetów prosimy, aby zainteresowali młodzież tym wydarzeniem i zachęcili do udziału w nim.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie