XXV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 24.09.2023 r.

1. Wydział Duszpasterski wraz z diecezjalnym duszpasterzem Róż Różańcowych ks. dr Czesławem Gorajem, pragnie zaprosić Róże Różańcowe na różaniec ulicami miasta Rzeszowa i Jasła. W Rzeszowie odbędzie się on 1 października 2023 roku o godzinie 15:00 na Placu Śreniawitów, a zakończy Mszą Świętą w Bazylice OO. Bernardynów (Msza Święta o 16:30), zaś w Jaśle 8 października o 14:30 w kościele WNMP, a zakończenie u OO. Franciszkanów (Msza Święta o 16:00). Bardzo serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe z każdej parafii na to religijne wydarzenie. Prosimy o ożywienie tej jednej z najliczniejszych grup i pomoc księży odpowiedzialnych za Róże Różańcowe w zorganizowaniu autokarów, by wierni jak najliczniej mogli się zgromadzić na wspólnej modlitwie w Rzeszowie lub Jaśle.

2. Przypominamy, że w październiku odbędą się kapłańskie spotkania formacyjne. Dla księży wyświęconych w latach 2015-2022 w dniu 2 października br., dla księży wyświęconych w latach 2009-2014 w dniu 9 października br. Spotkania odbywać się będą w Domu Diecezjalnym „TABOR” w Rzeszowie, w godzinach 9.00 – 16.00.

3. Wydział Duszpasterski informuje, że najbliższe spotkanie Rady Duszpasterskie odbędzie się 09.12.2023 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym o godzinie 10:00.

4. W dniach 30 września i 1 października br. na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie czuwanie grup i wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.

5. W tym roku obchodzimy 7. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z tej okazji Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz kolejny organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”.

6. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie zaprasza Róże Różańcowe oraz wszystkich modlących się na różańcu z terenu Miasta Rzeszowa do przeżycia Triduum Różańcowego w dniach 5-7 października 2023 r.

7. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl pt. „Sprawiedliwi. Historia Ulmów” w reżyserii Beniamina Bukowskiego. Spektakl zostanie wystawiony w dniach 7 i 8 października 2023 r. o godz. 18.00. W sprawie rezerwacji biletów można się kontaktować dzwoniąc pod numer 17 853 22 52 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie