XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 26. Niedziela zwykła, 25.09.2022 r.

1. 2 października o godzinie 15.00 zapraszamy na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, rozpoczynającą obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza Święta. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 9 października o godzinie 14.30.
  2. W poniedziałek (26.09.) o godz. 15.30 w auli Kurii Diecezjalnej odbędzie się spotkanie kapłanów zaangażowanych w organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  3. W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.apostolatmargaretka.pl .
  4. Serdecznie zapraszamy 16 października 2022 roku (W dzień Papieski) na spotkanie grup Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci z całej diecezji: kolędników misyjnych i uczestników „Wakacji z Misjami”. Program spotkania: 11:30 Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (ul. Krakowska). Po Mszy Świętej przejazd (własnym transportem) pod Politechnikę Rzeszowską, tam będzie posiłek, koncert zespołu „Promyczek Dobra”, spotkanie z podróżnikami, informacje dotyczące  pielgrzymek Św. Jana Pawła II, spektakl teatralny. Całość zakończy się ok godziny 18:00. Podczas trwania spotkania dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Na to spotkanie zapraszamy również rodziny z dziećmi.

ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie