XXVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 28. Niedziela Zwykła, 15.10.2023 r.

1. W Dzień Papieski prosimy, aby w każdej parafii po Mszy św. odmówić modlitwę w intencji Kościoła Świętego i naszej Ojczyzny napisaną na podstawie nauczania św. Jana Pawła II.

2. Kongregacja kapłańska odbędzie się w sobotę, 21 października 2023 r. o godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. W Jaśle kongregacja będzie miała miejsce w sali przy parafii Farnej o godzinie 13.00.

3. Niedziela 22 października br. to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Materiały na ten tydzień zostały już przekazane na każdą parafię. Dodatkowo przesyłamy gratisowe kalendarze do wykorzystania w animacji misyjnej. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. Zebrane ofiary można przekazać osobiście w Referacie Misyjnym bądź wpłacić na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

4. W poniedziałek 16 października o godz. 17.00 na cmentarzu Wilkowyja odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. i modlitewne czuwanie wszystkich, którzy utracili swoje dziecko oraz tych, których ta śmierć dotknęła w niedzielę 22 października o godz. 18.30 w bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie.

5. Spotkanie przewodników oraz księży odpowiedzialnych za organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 17 października br. (wtorek) o godz. 17.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

6. Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha zaprasza na uroczystą promocję płyt i pendrive’a z tegorocznego koncertu, która odbędzie się w niedzielę, 22 października 2023 r. W programie: o godz. 12.30 Msza św. i modlitwa różańcowa w kościele św. Rocha, a następnie spotkanie i promocja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

7. W dniach 4-5 listopada 2023 r. odbędzie się 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich Rodzin na Jasną Górę.

8. Akademia Liturgiczna zaprasza na rekolekcje liturgiczne pt. „Eucharystia w parafii”. Rekolekcje mają ukazać żywotny związek między celebracją eucharystyczną, a życiem wspólnoty parafialnej. Odbędą się one w pensjonacie Leśna Polana w Krynicy Zdroju w dniach 10-12 listopada 2023. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Celiński. Koszt to 370 PLN. Zapisy na stronie www.akademialiturgiczna.pl/rekolekcje2023 Szczegóły na plakacie.

9. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza od 13 października br. na film pt. „Oblicze Jezusa”. Istnieje możliwość organizacji seansów dla grup parafialnych. Kontakt tel. 17 853 26 37 lub 885 100 082.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie