XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.

1. W sobotę, 25 listopada 2023 r. o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie Rady Kapłańskiej. W tym samym dniu i miejscu o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.

2. „Podstawowym priorytetem kapłana jest jego osobista relacja z Chrystusem rozwijana w licznych momentach milczenia i modlitwy” (Dyrektorium o posłudze i życiu prezbiterów, 51). Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w adwentowym dniu skupienia, według następującego porządku: sobota 02.12.2023 – godz. 10.00 – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, godz. 14.00 – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; poniedziałek 04.12.2023 – godz. 15.00 – Dom Diecezjalny Tabor, godz. 19.30 – Dom Diecezjalny Tabor. Przypominamy, że zgodnie z postanowieniami Pierwszego Synodu Diecezji Rzeszowskiej udział w dniu skupienia jest obowiązkowy.

3. Zgodnie z informacją podaną podczas kongregacji kapłańskiej w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata (26 listopada br.) należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Prosimy o zapowiedzenie tej zbiórki w najbliższą niedzielę (19 listopada br.). Zebrane środki należy przesłać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

4. Akademia Liturgiczna zaprasza na Warsztaty przygotowywania modlitwy wiernych. Warsztaty skierowane są do grup (3-5 osób) z parafii i wspólnot. Warsztaty odbędą się 16 grudnia 2023 r. Ich celem jest pokazanie w jaki sposób można przygotować modlitwę wiernych na celebracje parafialne. Konkretnym owocem będą przygotowane wezwania na liturgie okresu Bożego Narodzenia, które potem będzie można wykorzystać w parafiach. Koszt warsztatów to 100 PLN/grupę (3-5 osób).  Szczegóły na plakacie. Zapisy na stronie www.akademialiturgiczna.pl/warsztaty2023.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Mszę św. 26 listopada 2023 r. na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia oraz byłych pacjentów. Księży kapelanów, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

6. Biskup Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, zachęca do odprawienia w każdej parafii nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla.

7. Ksiądz Kanonik Czesław Szewczyk na podstawie decyzji biskupa ordynariusza jest Diecezjalnym Asystentem Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Wszystkich zainteresowanych praktykowaniem tej formy pobożności prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Czesławem.

8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem o honorowe oddawanie krwi, zwłaszcza przez osoby z minusową grupą krwi.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie