XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 13.11.2022 r.

1. Spotkanie nowej Rady Kapłańskiej odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2022 r. o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Natomiast spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się w tym samym dniu i miejscu ale o godz. 13.00.

2. W niedzielę, 13 listopada 2022 r. przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. Zebrane ofiary proszę przekazać do kurii. W przypadku przelewu bankowego proszę dopisać: „pomoc Kościołowi w potrzebie”.

3. W niedzielę 13 listopada przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w siedzibie Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie dla ubogich i bezdomnych, połączone z Mszą św., agapą oraz przekazaniem pomocy rzeczowej. Do parafii zostały przekazane „torby miłosierdzia” jako forma zaangażowania wiernych w pomoc ubogim w parafii.

4. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w Światowym Dniu Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, który odbędzie się w Uroczystość Chrystusa Króla w Rzeszowie.

5. „Podstawowym priorytetem kapłana jest jego osobista relacja z Chrystusem rozwijana w licznych momentach milczenia i modlitwy” (Dyrektorium o posłudze i życiu prezbiterów, 51). Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w adwentowym dniu skupienia, według następującego porządku: sobota 26.11.2022 – godz. 10.00 – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, godz. 14.00 – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; poniedziałek 28.11.2022 – godz. 15.00 – Dom Diecezjalny Tabor, godz. 19.00 – Dom Diecezjalny Tabor.

6. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XII Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30. Seminarium Organowe jest połączone z Adwentowym Dniem Skupienia dla Organistów.

7. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na: III Mistrzostwa LSO w tenisie stołowym. Zawody odbędą się 26 listopada 2022 r. o godz. 9:30 w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. Zgłoszenia do środy 24 listopada br. Więcej informacji www.lso.rzeszow.pl.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie