Miączyn, Leżajsk i Bednary mistrzami Polski LSO

Lektorzy z parafii Miączynie zostali mistrzami Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii „lektor starszy”. W kategorii „lektor młodszy” zwyciężyli zawodnicy z parafii w Leżajsku, a w kategorii „ministrant” – z parafii w Bednarach. 29 czerwca 2021 r. zakończyły się XVI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o puchar miesięcznika dla ministrantów „KnC” – „Króluj nam Chryste”.

Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza odbyły się 28 i 29 czerwca 2021 r. w Rzeszowie. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki urodzenia 2009 – 2013), lektor młodszy (roczniki 2005 – 2008) i lektor starszy (roczniki 2000 – 2004).

W zawodach wzięły udział 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych w Polsce – razem blisko 800 sportowców. Mecze odbywały się w czterech halach sportowych i na 8 Orlikach na terenie Rzeszowa, Łąki, Trzebowniska i Tyczyna.

Diecezje rzeszowską reprezentowały parafie: Gorlice (pw. Narodzenia NMP) i Rzeszów (pw. Bożego Ciała) w kategorii „ministrant”; Górno, Łowisko i Błażkowa w kategorii „lektor młodszy” oraz Zaczernie, Cmolas, Hermanowa, Rzeszów (pw. św. Mikołaja) i Tarnowiec w kategorii „lektor starszy”.

kategorii „ministrant” pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach (diecezja łowicka), drugie – z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach (diecezja rzeszowska), trzecie – z parafii św. Brata Alberta w Zamościu (diecezja zamojsko-lubaczowska).

kategorii „lektor młodszy” pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku (archidiecezja przemyska), drugie – z parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach (diecezja łowicka), trzecie – z parafii św. Stefana w Radomiu (diecezja radomska).

kategorii „lektor starszy” pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii św. Michała Archanioła w Miączynie (diecezja zamojsko-lubaczowska), drugie – z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim (diecezja sandomierska), trzecie – z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowym (diecezja sandomierska).

Gościem ceremonii zamknięcia była m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki oraz Stanisława Blicharz i Marcin Blicharz, mama i brat ks. Tomasz Blicharza, któremu dedykowany był tegoroczny turniej w Rzeszowie.

Głównym organizatorem turnieju był miesięcznik „KnC” – „Króluj nam Chryste”. Odpowiedzialnym za przygotowanie mistrzostw z ramienia LSO Diecezji Rzeszowskiej był ks. Dominik Leniart, diecezjalny duszpasterz LSO. (tn)

Zdjęcia: Tomasz Nowak