Otwarcie wystawy o bł. Natalii Tułasiewicz w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, 12 marca br. otwarto wystawę pt. „tylko AŻ tyle” poświęconą bł. Natalii Tułasiewicz. Organizatorem wystawy jest Adrianna Sulimirska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Nawsiu, przy współudziale NSZZ Solidarność Region Rzeszowski, Gminy Wielopole Skrzyńskie, a także Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – Oddział w Sędziszowie Małopolskim.

Otwarcia wystawy dokonał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, któremu towarzyszyli członkowie zarządu. W wydarzeniu wziął udział również ks. prał. Jan Szczupak, wikariusz biskupi ds. społecznych, a także reprezentujący Katolickie Radio VIA, ks. Jakub Nagi oraz ks. Jakub Oczkowicz.

Jak podkreślają organizatorzy, wystawa zaprezentowana w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie jest formą artystycznej kreacji, która skłania do refleksji nad doświadczeniami, przeżyciami i fundamentalnymi wartościami, którymi kierowała się w swoim życiu bł. Natalia Tułasiewicz, patronka polskich nauczycieli.

Wystawę można oglądać w głównym holu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, przy al. Łukasza Cieplińskiego 4, w godzinach pracy urzędu. (jn)

Fot. ks. J. Oczkowicz