Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Stanisława Bełzy. GALERIA

W kościele pw. św. Wojciecha i św. Stanisława – rzeszowskiej farze 21 marca odbyła się Msza św. – eksporta śp. ks. prałata Stanisława Bełzy, wieloletniego proboszcza tej rzeszowskiej parafii. Eucharystii przewodniczył bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Zdjęcia: Piotr Szorc / Radio Via

Msza św. pogrzebowa ks. prałata Stanisława Bełzy odbyła się 22 marca br. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Jan Wątroba, Ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski. „Ks. Prałat dał się poznać jako wybitny katecheta, kaznodzieja, był bardzo otwarty na przyjmowanie różnych duszpasterstw i grup” – mówił kaznodzieja.

Ks. Prałat Stanisław Bełza spoczął na cmentarzu Pobitno, w grobowcu proboszczów rzeszowskich, obok swych poprzedników – ks. Michała Tokarskiego i ks. Jana Stączka. (jo)

Zdjęcia: J. Oczkowicz / Radio Via