Wręczenie nagród w Plastycznym Konkursie Biblijnym

27 lutego br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a w obecności biskupa Kazimierza Górnego oraz Grażyny Tereszkiewicz, przedstawicielki Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników Plastycznego Konkursu Biblijnego pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, na podstawie Ewangelii św. Jana. Konkurs został zorganizowany po raz 14 przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, partnerem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Hasło obecnego roku duszpasterskiego brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jego celem jest refleksja nad stanem wiary w Kościele i podjęcie środków służących do jej umocnienia. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3 w której uczeń lub uczennica zaprezentowali jeden z siedmiu zaproponowanych tematów z Ewangelii św. Jana, dotyczących tematyki eklezjalnej. W Konkursie wzięło udział 517 dzieci z 53 szkół. Posiadał dwa etapy: szkolny i diecezjalny. Do etapu diecezjalnego zostało nadesłanych 118 prac z grupy młodszej (kl. I – II) i 119 prac z grupy starszej (kl. III- IV).

Biskup Górny pogratulował dzieciom wysiłku włożonego w wykonane prace, który porównał do ziarna wsiewanego w ziemię, a Grażyna Tereszkiewicz  porównała konkursowicz do małych owieczek, które należą do owczarni Pana Jezusa i podziękowała im za artystyczne zaangażowanie. Całość zakończyło otwarcie wystawy nagrodzonych prac, wspólne zdjęcie i mały posiłek.

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie, gratuluje zwycięzcom i nagrodzonym. Wyrazy wdzięczności należą się także: Opiekunom dzieci biorących udział we Konkursie: Siostrom Zakonnym, Księżom, Paniom Katechetkom, Panom Katechetom, Rodzicom; Szkolnym Komisjom Konkursowym; Osobom pomagającym w zorganizowaniu Konkursu, a przede wszystkim: Bogumile Lis, Agacie Gajdek, Barbarze Buczek, Marcie Pączek, Elżbiecie Kręgielewskiej.

Ks. Marek Dzik, Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej

Fot. ks. M. Dzik, ks. J. Nagi