12. Rzeszowska Pielgrzymka Piesza do Lwowa

Tegoroczna, 12. Rzeszowska Pielgrzymka Piesza do Lwowa, odbędzie się w sposób symboliczny. Organizatorzy planują przejście jedynie kilkuosobowej delegacji do granicy z Ukrainą. Po stronie Ukraińskiej pielgrzymkę będą kontynuować osoby tam mieszkające.

Tegoroczna pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: „Panie, poślij robotników”.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie 25 czerwca 2020 r. o godz. 6.30. Po Mszy św. pięcioosobowa grupa przejdzie pierwszy odcinek do Kańczugi. Kolejna grupa, w następnym dniu, po Mszy św. o godz. 7.00 w Kańczudze, przejdzie odcinek do Żurawicy. W trzeci dzień pielgrzymi zakończą pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 19.00 w Wyszatycach koło Medyki.

Po stronie ukraińskiej pielgrzymkę będą kontynuować księża i osoby mieszkające w Ukrainie. 28 czerwca przejdą odcinek z Mościsk do Gródka; 29 czerwca – z Gródka do Hodowicy; 30 czerwca – z Hodowicy do Lwowa.

Na zdjęciu wyjście pielgrzymki w 2019 r. (fot. T. Nowak)