Konsekracja biskupia ks. Krzysztofa Kudławca

25 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 (miejscowego czasu) w katedrze Pana Jezusa Cudownego w Daule w Ekwadorze ks. Krzysztof Kudławiec, duchowny diecezji rzeszowskiej, otrzyma święcenia biskupie.

Głównym konsekratorem będzie abp Andrés Carrascosa Coso, nuncjusz apostolski w Ekwadorze. Będzie mu towarzyszył abp Eduardo José Castillo Pino, metropolita Portoviejo i abp Luis Cabrera Herrera OFM, metropolita Guayaquil. W uroczystości będzie uczestniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Bp Krzysztof Kudławiec urodził się 19 września 1969 r. w Gorlicach. Do kapłaństwa przygotowywał się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, a po powstaniu diecezji rzeszowskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. 25 maja 1995 r. w katedrze rzeszowskiej otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Kazimierza Górnego. Jako wikariusz pracował w Nockowej (1995-1998) i parafii katedralnej w Rzeszowie (1998-2000). W latach 2001-2002 przygotowywał się do pracy misyjnej w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W 2002 roku wyjechał do Ekwadoru, gdzie był odpowiedzialny za organizację IX Krajowego Kongresu Misyjnego w Portoviejo. Ostatnio był proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu, wikariuszem biskupim i dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji Portoviejo. 22 kwietnia 2022 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Krzysztofa Kudławca biskupem nowo utworzonej diecezji Daule w Ekwadorze.

Zdjęcie: ks. T. Nowak

Udostępnij