Konsekracja kościoła Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim

4 października 2020 r. odbędzie się konsekracja kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim została erygowana przez bp. Kazimierza Górnego 11 kwietnia 2010 r. Parafia objęła zachodnią część parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim. Kościół został wybudowany przed powstaniem parafii. W 2004 r. został poświęcony plac kościelny. 3 października 2010 r. bp Edward Białogłowski poświęcił nową świątynię. Konsekrację pierwotnie planowano na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia 2020 r. W związku ze stanem epidemii została przeniesiona na 4 października 2020 r. (tn)

Zdjęcie: www.milosierdziesedziszow.pl/galerie/