Konsekracja kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Głogowie Małopolskim

14 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00 biskup rzeszowski Jan Wątroba konsekruje kościół w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Głogowie Małopolskim.

Do 1912 r. wieś Rogoźnica (od 1 stycznia 2020 r. Rogoźnica jest osiedlem Głogowa Małopolskiego) należała do parafii w Świlczy. W 1912 r. została erygowana parafia w Rudnej Wielkiej i Rogoźnica została włączona do nowej parafii. 5 lutego 1978 r. ks. Władysław Brzuszek otworzył w byłej karczmie austriackiej w Rogoźnicy, potem świetlicy, tymczasową kaplicę, która została poświęcona 19 lutego 1978 r. przez bp. Tadeusza Błaszkiewicza.

13 maja 1984 r. bp Bolesław Taborski poświęcił plac pod budowę nowego kościoła. 22 października 1989 r. bp Ignacy Tokarczuk poświęcił nowy kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego.

W sierpniu 1995 r., na prośbę mieszkańców, z parafii w Rudnej Wielkiej został wydzielony rektorat pw. św. Maksymiliana Kolbego w Rogoźnicy, w którym obowiązki duszpasterskie pełnił ks. Władysław Szypuła.

27 sierpnia 2006 r. bp Kazimierz Górny erygował w Rogoźnicy parafię pw. św. Maksymiliana Kolbego. Pierwszym proboszczem został dotychczasowy rektor – ks. Stanisław Mularz. Od 2013 r. funkcję proboszcza pełni ks. Piotr Jakobik.

Zdjęcie: Tomasz Nowak