Błogosławieństwo animatorów RAM

W sobotę, 3 grudnia 2022 r. w Domu Rekolekcyjnym Tabor, odbyło się błogosławieństwo dziesięciu animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Mszy św. przewodniczył bp Edward Białogłowski. Nowi animatorzy otoczeni pozostałymi członkami wspólnoty, księżmi oraz rodzinami, otrzymali krzyż animatorski oraz błogosławieństwo, na rozpoczęcie nowej drogi posługi.

Pobłogosławieni w tym roku animatorzy to: Joanna Szyszka, Oktawia Gerhardt, Ewa Kaszycka, Natalia Nieroda, Izabela Zdeb, Zuzanna Korczyńska, Oliwia Winiarska – Liszka, Aneta Wawrzynek, Kinga Szymańska, Daniel Chmielewski.

Nowym Animatorom gratulujemy, cieszymy się z Waszej obecności oraz życzymy, aby Duch Święty dawał Wam odwagę i siłę do bycia apostołem Jezusa każdego dnia i w każdym miejscu.

Na Mszy św. gościliśmy również delegatów z Krakowa oraz Przemyśla. Dziękujemy im za obecność w tym ważnym dla naszej wspólnoty dniu.

Dzięki uprzejmości Małych Sióstr od Jezusa, zgromadzenia św. Karola de Foucauld towarzyszyły nam Jego relikwie, którymi na zakończenie pobłogosławił nas Biskup.

Po błogosławieństwie odbyło się podsumowanie III Kongresu wspólnot RAM, na którym księża moderatorzy podpisali nowe postanowienia. Mamy nadzieję, że pomogą one rozwinąć się naszym wspólnotom i dążyć do stawania się lepszymi każdego dnia.

Tekst i zdjęcia: RAM Rzeszów