Bp Jan Sobiło w Dębowcu: Duch Święty ma wielką moc

„Duch Święty ma wielką moc, ale i wielką delikatność. Przychodzi jak gość, Którego oczekujemy i przychodzi nagle, nawet nie zauważamy kiedy, a przyszedł i przynosi nieopisaną radość, której porównać z żadną inną radością nie jesteśmy w stanie’’ – mówił bp Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej podczas majowych uroczystości odpustowych w Dębowcu.

19 maja 2024 r. hierarcha przewodniczył uroczystej Mszy św. odpustowej na placu sanktuaryjnym w Dębowcu. W koncelebrze byli także: ks. Grzegorz Zembroń MS, prowincjał Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów i kapłani zakonni.

Nawiązując do uroczystości Zesłania Ducha Świętego bp Sobiło zwrócił się do Najświętszej Maryi Panny słowami: ,,Droga, nasza Matko i Królowo z La Salette. Dzisiaj przyszliśmy do Ciebie, abyś wyprosiła nam u Boga w Trójcy Świętej Jedynego, dary Ducha Świętego wszak Jesteś Oblubienicą Ducha Świętego. To Ciebie Duch Święty napełnił swoją mocą, pokrył wielką łaską poczęcia Syna Bożego w dzień Zwiastowania. To Tobie Dziewico Maryjo, Która porodziłaś Syna Bożego, Jezus powierzył nas pod Krzyżem i pozwolił nam zwracać się do Ciebie, tak jak się zwracamy się do naszych matek, mam. To Tobie Dziewico Maryjo, Którą wybrał Bóg Ojciec, Którego jesteś umiłowaną Córką spośród wszystkich niewiast na ziemi, bo Bóg Ojciec dostrzegł w Twoim sercu, wielką miłość, pokorę i czystość nieporównywalnie większą do wszystkiego, co jest najczystsze na ziemi nawet do czystości Aniołów. Jesteś ponad Aniołami. Ponad wszystkimi Świętymi, bo tak Bóg upodobał sobie w Tobie i Ty najdoskonalej wypełniałaś i wypełniasz w niebie wolę Ojca Niebieskiego’’.

Na zakończenie Mszy św. bp Jan Sobiło udzielił wiernym uroczystego błogosławieństwa. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec