Dzień Rodziny Caritas w Gorlicach

23 maja 2024 r. Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Gorlicach obchodził swoje święto: Dzień Rodziny – zorganizowany przede wszystkim z myślą o osobach z niepełnosprawnością oraz ich rodziców i opiekunów.
Na tę uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, powitani przez dyrektora gorlickiej placówki Caritas Izabelę Marondel. Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Piotr Potyrała, oprócz ciepłych słów przywiózł dla wszystkich podopiecznych prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Nie zabrakło również serdeczności od ks. Stanisława Ruszla, proboszcza w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach, a także od przedstawicieli urzędów i instytucji: burmistrza Miasta Gorlice, wójta Gminy Gorlice, Członka Zarządu Powiatu Gorlickiego i dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy.
Wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom i opiekunom upominków przygotowanych przez dzieci i młodzież pod okiem nauczycieli i terapeutów. Uroczystość była doskonałą okazją do podzielenia się radościami i problemami. Był to czas wspólnej zabawy i integracji. Nie zabrakło nawet tańców przy muzyce. Rodzice podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas chętnie włączyli się w przygotowanie imprezy, dostarczając ciasta i napoje jako uzupełnienie pysznego obiadu.

Izabela Marondel

Fot: DRO Gorlice