Jasełka i radosne kolędowanie

Kolędy brzmią najpiękniej, gdy śpiewa się je głośno i wspólnie. Radosne kolędowanie połączone z wystawieniem Jasełek miało miejsce 21 stycznia 2024 r. w kościele Chrystusa Króla w Jaśle.

Inscenizację narodzin Chrystusa przygotowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle. Młodzi artyści wcielili się w role: Maryi, Józefa, Trzech Króli, pasterzy aniołów i diabełka.

Przedstawienie było także okazją do złożenia życzeń wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę, wzruszającą modlitwę do Boga:

„Dobry Boże w swojej dobroci

Babcię i dziadzia wynagrodzisz

Dodasz im wiary, młodego ducha

Bardzo prosimy, byś wysłuchał

O godz. 16.00 w jasielskiej świątyni wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W ten wyjątkowy klimat kolędowy, wszystkich zgromadzonych wprowadzili: zespół polsko-ukraiński Konsonans, schola Laudate Dominum z parafii pw. Narodzenia NMP w Tarnowcu, chór Misericordia i schola Jeruzalem z przyjaciółmi z parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle.

W trakcie koncertu można było usłyszeć bożonarodzeniowe utwory w nowoczesnych aranżacjach. Wśród kompozycji znalazły się: ,,Gdy śliczna Panna’’, ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze’’, ,,Tryumfy Króla Niebieskiego’’, ,,Skrzypi wóz’’, ,,Świeć gwiazdeczko, świeć’’, ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki’’. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec