Jesienne spotkania Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej

29 listopada 2023 r. w Jaśle, a 30 listopada w Rzeszowie odbyły się spotkania Szkolnych Kół Caritas. Mimo mroźnej pogody wolontariusze Caritas wraz z opiekunami i asystentami kościelnymi licznie przybyli, aby jeszcze lepiej poznać działalność rzeszowskiej Caritas, a także aby poznać nowe pomysły pomagania w formie wolontariatu. Łącznie w spotkaniach Szkolnych Kół Caritas wzięło udział ok. 600 osób.

Wprowadzenia w tematykę spotkania dokonał ks. Karol Hadam, diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas. Centralnym punktem programu było wystąpienie ks. prał. Stanisława Słowika, wieloletniego dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz założyciela pierwszego Szkolnego Koła Caritas. Ks. Słowik wspominał ważne wydarzenia z historii wolontariuszy Caritas: od kontekstu powstania Szkolnego Koła Caritas w 1995 r. przez zjazdy formacyjne i akcje pomocowe po spostrzeżenia dotyczące aktualnych wyzwań.

W nawiązaniu do hasła z VII Dnia Ubogich: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7) – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała zaprezentował aktualne działania pomocowe Caritas. Ubogaceniem spotkania był piękny występ scholi parafialnej w Weryni pod kierownictwem Sylwii Opalińskiej–Starzec.

Na zakończenie spotkania, jego uczestnicy, wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nie zabrakło również wzmocnienia dla ciała w postaci drożdżówek i soczków.

Tekst i zdjęcia: Caritas Rzeszów