Kandydaci do bierzmowania w Dębowcu

W ramach trwającego w Dębowcu odpustu, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła we wspólnej modlitwie.

15 września 2023 r., w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odprawiona została Msza św. w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z południowej części diecezji rzeszowskiej.

Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył ks. Paweł Gąsior, wikariusz w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Homilię do młodzieży skierował ks. Marcin Sitek MS, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

Przed Mszą św., młodzież miała okazję wysłuchać krótkiej prelekcji ks. Krzysztofa Stawarza, wikariusza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach na temat Światowych Dni Młodzieży. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec