Kandydat do diakonatu stałego przyjął posługę lektoratu

W sobotę, 17 lutego br. w kościele pw. św. Mikołaja w Rzeszowie, kandydat do diakonatu stałego Bartłomiej Marczak, przyjął posługę lektoratu. Jest to kolejny krok, po ubiegłorocznym obrzędzie ad missio, w formacji kandydata w drodze do sakramentu święceń w stopniu diakona. Miejscem formacji Bartłomieja jest Ośrodek Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej.

Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja w Rzeszowie (os. Przybyszówka), 17 lutego br. przewodniczył bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilię i udzielił posługi lektoratu Bartłomiejowi Marczakowi, który jest pierwszym w diecezji rzeszowskiej kandydatem do diakonatu stałego. W czasie homilii Biskup Rzeszowski podkreślał wezwanie całego Kościoła do głoszenia Słowa Bożego postawą życia. Zwrócił uwagę, że św. Jan Paweł II wielokrotnie wzywał osoby głoszące do zanurzenia się w Słowie Bożym. Zacytował też słowa Papieża Franciszka, który 11 lat temu w Asyżu podczas spotkania z młodzieżą, przywołał słowa św. Franciszka z Asyżu, diakona: „Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne także słowami”.

Krzysztof Kaput

Fot. Bogusław Biały