Kard. Gerhard Ludwig Müller w Rzeszowie

W auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie 11 maja 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zakochani w Bogu. Zakochani w teologii. Wieczory z Ratzingerem – Benedyktem XVI”. Prelegentami byli: kard. Gerhard Ludwig Müller oraz ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź.

21 maja 2023 r. w ramach cyklu „Zakochani w Bogu. Zakochani w teologii. Wieczory z Ratzingerem – Benedyktem XVI” odbyło się spotkanie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. Św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli udział m. in. bp. Jan Wątroba, abp Edward Nowakbp Kazimierz Górny.

Spotkanie prowadził ks. dr hab. Adam Kubiś, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Wykład „Rozumność wiary. Dziedzictwo wielkiego papieża Benedykta XVI”, zaprezentował kard. Gerhard Ludwig Müller z Rzymu. Kolejne przedłożenie „Kamienie milowe teologii Josepha Ratzingera/Benedykta XVI” wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Po wygłoszeniu referatów goście wzięli udział w dyskusji odpowiadając na pytania uczestników spotkania.

Kolejne spotkanie z cyklu „Zakochani w Bogu. Zakochani w teologii” odbędzie się 15 maja o godz. 19.30 w auli ITP w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a. Gościem będzie Jean-Marie Èlie Setbon, autor książki „Od jarmułki do krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm”.

ks. Jakub Nagi

Fot. J. Kiernicki – WSD Rzeszów