12. Niedziela Zwykła

L. dz. 508/2020                                                                      Rzeszów, 18.06.2020 r.

KOMUNIKATY KURII – 12. Niedziela zwykła, 21.06.2020 r.

W załączniku przesyłam uaktualniony (na dziś) harmonogram wizytacji i bierzmowań. Tych z Księży Proboszczów, którzy jeszcze nie potwierdzili albo nie uzgodnili albo też nie wyznaczyli nowego terminu dla tych wydarzeń bardzo proszę o telefoniczny kontakt z danym Księdzem Biskupem.

Od kilku dni działa nowa strona internetowa diecezji. Zachęcam do jej odwiedzania. Jednocześnie gorąco proszę o zgłaszanie do ks. Pawła Matuszewskiego, notariusza naszej Kurii, wszelkich zauważonych nieścisłości lub błędów, zwłaszcza w danych parafialnych, w celu ich sprostowania. Podobnie proszę o przekazywanie wszelkich zmian w tych danych. Zależy nam na tym, żeby strona była aktualna i zawierała prawdziwe dane.

Księży Dziekanów oraz Neoprezbiterów proszę o przybycie do kurii w czwartek, 25 czerwca br., na godz. 10 w celu odbioru aplikat. Realizacja zmian personalnych zaplanowana jest jak zwykle na sierpień.

W dniach 1 i 2 lipca 2020 r. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Nie organizuje się wyjazdów dekanalnych. Organizatorzy zapraszają do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM. Program na załączonym plakacie.

Informuję, że Biskup Rzeszowski wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych. Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę na powstanie Stowarzyszenia, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia.

Ks. Piotr Steczkowski

Kanclerz Kurii