19. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 19. Niedziela Zwykła, 08.08.2021 r.

1. Rozpoczęła się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania za pośrednictwem Katolickiego Radia VIA. W dniach od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35, 10:15, 12:10, 16:10 i 20:00 prowadzone są specjalne audycje pielgrzymkowe. Również zapraszamy do udziału w Eucharystii, sprawowanej w dniach trwania pielgrzymki w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18.00, a także do udział w nabożeństwach różańcowych w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie o godz. 20.30.

2. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

3. Zgodnie z decyzją organizatorów beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, udział w uroczystości będzie możliwy wyłącznie dla zaproszonych osób i grup. Karty wstępu przyznane dla naszej diecezji zostały przekazane do parafii, na terenie których znajdują się szkoły imienia kard. S. Wyszyńskiego.

4. Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Program skierowany jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życie, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem tel. 17 773 57 00.

ks. Paweł Matuszewski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie