I Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Adwentu, 03.12.2023 r.

1. W sobotę, 9 grudnia 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbędzie się spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

2. W niedzielę 10 grudnia 2023 r. będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy w modlitwie o sześciu misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.  Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek.

3. Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” działające przy kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zaprasza na rekolekcje adwentowe w dniach 6 – 8 grudnia 2023 r. Rekolekcje prowadzi ks. dr Marek Dziewiecki.

4. Zapraszamy na Oazę Ewangelizacji przeznaczoną dla młodzieży od klasy ósmej szkoły podstawowej. Oaza odbędzie się w dniach  28.01-03.02.2024  w Berdechowie. Więcej informacji na plakacie w załączniku i pod linkiem:

5. Centrum Duchowości Michalickiej w Miejscu Piastowym przedstawia ofertę spotkań rekolekcyjno-formacyjnych dla duchownych i świeckich w roku 2024.

6. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów zaprasza do podjęcia modlitwy za kapłanów w ramach adwentowego postanowienia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat tej akcji, dostępnymi na stronie internetowej https://ddak.wordpress.com/adwent-2023/.

7. Biskup Polowy Wojska Polskiego informuje o organizowanym przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu kursie oficerskim kadr rezerwy. Jest on przeznaczony dla kapłanów. Jego celem jest przygotowanie kapelanów wojskowych na wypadek wojny. Kurs umożliwia uzyskanie pierwszego stopnia oficerskiego. Kurs odbywać się będzie w dniach od 1 lipca do 30 sierpnia 2024 r. Kapłani chętni do udziału w tym kursie proszeni są o zgłoszenie takiej woli do kurii diecezjalnej w Rzeszowie do 22 stycznia 2024 r. Wymogi udziału w kursie: kategoria „A” (zdolność do czynnej służby wojskowej), tytuł magistra, i dobry stan zdrowia. Na kurs kieruje biskup ordynariusz.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie