I Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY KURII – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

1. Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas w bieżącym roku zostaną zorganizowane nie w Wielkim Poście, lecz po Wielkanocy.

2. Spotkanie przewodników oraz księży odpowiedzialnych za organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 20 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 16.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

3. W sobotę, 24 lutego br., odbędzie się w Krasnem k. Rzeszowa spotkanie Rodzin Misjonarzy. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem bp Jana Wątroby w kościele parafialnym, a po niej spotkanie przy stole i koncert Pieśni Maryjnych. Prosimy księży proboszczów o przekazanie informacji rodzinom misjonarzy.

4. Rozpoczynając Wielki Post misjonarze redemptoryści proponują codzienne rozważania Słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. Zachęcają też osoby, które pragną bardziej świadomie przeżywać ten czas łaski, do czytania i rozważania tekstów biblijnych, które na każdy dzień proponuje nam liturgia Kościoła.

5. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Fredrowski w Rzeszowie. Festiwal trwać będzie od 1 do 3 marca 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. To 3-dniowa artystyczna uczta dla miłośników teatru, podczas której wystawione będą trzy najwybitniejsze sztuki mistrza Fredry (1 marca 2024: „Zemsta”, 2 marca 2024: „Śluby Panieńskie”, 3 marca 2024: „Dożywocie”). Po oglądnięciu sztuki, będzie możliwość spotkania z aktorami. Bilety i więcej informacji na stronie i fanpage Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie