II Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Adwentu 06.12.2020 r.

1. Biskup rzeszowski wydał wytyczne w sprawie wizyty duszpasterskiej (kolędy) w tym roku liturgicznym. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego będzie ona miała inną formułę.

2. W drugą niedzielę Adwentu (6 grudnia br.) obchodzimy 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach pracujących na Wschodzie wspierając ich działalność ofiarami do puszek. Zebrane ofiary można przekazać w Referacie Misyjnym Kurii lub przesłać na konto 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

3. W związku z panującą sytuacją epidemiczną biskup rzeszowski postanowił przedłużyć kadencję Rady Kapłańskiej o jeden rok, czyli do końca roku kościelnego w 2021 r.

4. Do Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie wpłynęło zawiadomienie o postępowaniu komorniczym prowadzonym przeciwko firmie GEO-TERM Polska S.A. z siedzibą w Oświęcimiu. Jeżeli firma ta wykonywała prace na rzecz którejś z parafii prosimy o kontakt z Wydziałem Administracyjnym Kurii.

5. Przy instalowaniu urządzeń do przekazu medialnego z kościoła Mszy świętych i innych nabożeństw prosimy zwrócić uwagę i dopilnować, żeby urządzenia działały w sposób nie dający żadnych możliwości naruszenia tajemnicy spowiedzi.

6. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą do końca roku działać według zasad obowiązujących w stanie epidemii. Oznacza to, że sprawy urzędowe co do zasady należy załatwiać zdalnie – przez pocztę tradycyjną lub elektroniczną albo telefonicznie (jeśli to możliwe). Sąd Biskupi przyjmuje interesantów zgodnie z ustalonym uprzednio harmonogramem. Dyżur w Kurii jest pełniony od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00. Ponadto oprócz dni świątecznych oraz sobót Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne w dniach 8, 24 i 31 grudnia 2020 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie