II Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

2. Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia teologii moralnej takie jak kryteria wyboru dobra, kształtowanie sumienia, decyzje i czynniki wpływające na ich wymiar moralny. Kurs może pomóc nie tylko w przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi, ale także przy podejmowaniu codziennych decyzji. Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

4. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Fredrowski w Rzeszowie. Festiwal trwać będzie od 1 do 3 marca 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. To 3-dniowa artystyczna uczta dla miłośników teatru, podczas której wystawione będą trzy najwybitniejsze sztuki mistrza Fredry (1 marca 2024: „Zemsta”, 2 marca 2024: „Śluby Panieńskie”, 3 marca 2024: „Dożywocie”). Po oglądnięciu sztuki, będzie możliwość spotkania z aktorami. Bilety i więcej informacji na stronie i fanpage Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

5. W ramach Podkarpackich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w sobotę, 2 marca 2024 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 83 odbędzie się koncert pt. „Credo Wyklętych”. Wstęp wolny po odebraniu wejściówki.

6. Przestrzegam przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od księży proboszczów. Proceder polega na tym, że oszust zgłasza się do parafii i zamawia pogrzeb dla jakoby poronionego dziecka. Przy okazji mówi o trudnej sytuacji finansowej i prosi o wsparcie. Wszystko jest fikcją. W przypadku zaistnienia próby tego rodzaju oszustwa, proszę zawiadomić policję informując równocześnie, że takie zdarzenia miały wcześniej miejsce na terenie diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie