II Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Zwykła, 14.01.2024 r.

1. W piątek, 19 stycznia br., przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona diecezji. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza z udziałem Kapituły Katedralnej (w strojach chórowych) zostanie odprawiona w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00. Nabożeństwem tym rozpoczniemy obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci naszego świętego Patrona. Z tej racji zapraszamy do udziału we Mszy św. w katedrze i wspólnej modlitwy przedstawicieli i członków wszystkich organizacji i ruchów katolickich działających na terenie naszej diecezji.

2. W poniedziałek, 15 stycznia br., zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne u OO. Bernardynów w Rzeszowie od godz. 9.00, w Jaśle u sióstr św. Michała Archanioła (ul. Floriańska 22) od godz. 16.00. Temat spotkania: „Komunia między Siostrami codziennym zadaniem”. Ponadto informujemy, że tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego (2 lutego) w diecezji rzeszowskiej będą miały następujący przebieg: w dniu 2 lutego świętujemy Dzień Życia Konsekrowanego w parafiach, w których posługują ojcowie, bracia i siostry zakonne i podczas liturgii odnawiamy śluby zakonne przed wspólnotą parafialną. Natomiast w niedzielę, 4 lutego br., spotykamy się w katedrze rzeszowskiej na Mszy św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości i w koncelebrze.

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w czwartek (18 stycznia) do kościoła farnego w Rzeszowie na wspólną modlitwę w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników oświaty. O godz. 17.45 „Kwadrans z Natalią”, czyli słów kilka o duchowości błogosławionej. O godz. 18.00 Eucharystia z homilią, a następnie modlitwy za wstawiennictwem bł. Natalii i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Męska Grupa św. Andrzeja Boboli zaprasza w poniedziałek, 15 stycznia br. na modlitwę za Polskę o jedność, zgodę, przebaczenie, pojednanie i wiarę w naszych rodzinach, diecezji i ojczyźnie. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 21.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Rzeszowie (ul. Słoneczny Stok 57).

5. W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W parafiach prosimy o wykorzystanie przesłanych materiałów liturgicznych i duszpasterskich przeznaczonych na ten Tydzień.

6. Trzecia Niedziela Zwykła, przypadająca w tym roku 21 stycznia jest niedzielą Słowa Bożego.

7. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młodzież do Rzeszowa na zimowisko „Gdzie jest Niebo?” w terminie 4-9 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie www.ksm.rzeszow.pl. Link do formularza zapisów: https://forms.gle/2hhLQhqnQ6bG6MUU8.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie