III Niedziela Wielkanocna

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024 r.

1. W niedzielę, 14 kwietnia br., rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Materiały duszpasterskie na ten Tydzień zostały przesłane do parafii w Wielkim Poście. Niedziela ta jest także ósmym Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku lekturą będzie księga Dziejów Apostolskich.

2. W związku z obchodami Tygodnia Biblijnego wykład otwarty wygłosi ks. dr Tomasz Bąk. Wykład odbędzie się w niedzielę, 14.04.2024 r. w sali papieskiej w katedrze rzeszowskiej o godz. 10:00.

3. W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Chrztu Polski. Rozpoczną się one Mszą Świętą w kościele farnym o godz. 16.00. Po liturgii, uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarszu przez ul. 3 Maja pod pomnik Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Szopena 38.

4. W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin. Zachęcamy również, aby na to spotkanie zabrać swojego syna/synów w wieku powyżej 15 roku życia.

5. Siostry Prezentki z Rzeszowa zapraszają na dzień otwarty Liceum. Odbędzie się on w piątek, 19 kwietnia br., w godz. od 14:00 do 16:00. Szczegóły na przesłanym plakacie i na stronie internetowej szkoły: www.prezentek.edu.pl.

6. Wydawnictwo Edycji Świętego Pawła serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe spotkanie autorskie z księdzem Arkadiuszem Paśnikiem, autorem książek takich jak „Obietnica”, „Judasz” czy „Dom”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia br., w czwartek o godzinie 18:00 w Księgarni Świętego Pawła przy ul. Jagiellońskiej 1 w Rzeszowie. Wstęp wolny.

7. KSM zaprasza na „Złazisko”, czyli pieszy rajd po Bieszczadach. Do wyboru jest pięć grup, w tym grupy z noclegiem w schronisku, pod namiotami i grupa rowerowa. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl.

8. 11 maja br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę rodzin osób powołanych i wspierających powołania.

9. Na sobotę, 1 czerwca 2024 r. planowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Prosimy, aby zachęcić członków parafialnych Róż Różańcowych do udziału w tej pielgrzymce. W celu koordynacji wyjazdów z naszej diecezji prosimy o zgłaszanie grup do wyznaczonych księży dziekanów.

10. W sobotę, 15 czerwca 2024 r. w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 r. Arcybiskup Metropolita Krakowski prosi, aby delegacje kapłanów i wiernych świeckich, pragnących uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych zgłaszały taką wolę na adres e-mailowy: wdo@diecezja.pl lub telefonicznie pod numerem 501 196 569.

11. Informacja dla sióstr zakonnych: W poniedziałek 15 kwietnia br. zapraszamy siostry zakonne oraz osoby innych form życia konsekrowanego na spotkanie formacyjne u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9:00, temat: Komunia we wspólnocie karmiona Słowem i Eucharystią – Emaus. Ponadto w najbliższą sobotę w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbędzie się konferencja naukowa z okazji 100. rocznicy śmierci św. J.S. Pelczara, początek o godz. 9:00, więcej informacji na stronie diecezji rzeszowskiej. Zapraszamy do udziału.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Udostępnij