III Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkiego Postu, 03.03.2024 r.

1. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy plan nowenny będzie dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl oraz na plakatach, które zostaną przesłane do parafii przez kolporterów w przyszłym tygodniu.

2. W tym roku Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitewnych i wszystkich czcicieli Św. O. Pio, będzie miał miejsce 9 marca w parafii Cieklin, w kościele filialnym w Dobryni. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwo 24 Godziny Męki Pańskiej według pism Sł. B. Luizy Piccarrety. Odbędzie się ono w dniach 15-16 marca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej przy ulicy Sokoła 8. Nabożeństwo prowadzić będą Wojownicy Maryi.

4. Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia teologii moralnej takie jak kryteria wyboru dobra, kształtowanie sumienia, decyzje i czynniki wpływające na ich wymiar moralny. Kurs może pomóc nie tylko w przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi, ale także przy podejmowaniu codziennych decyzji. Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie