III Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Zwykła, 21.01.2024 r.

1. Przypominam, że tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego (2 lutego) w diecezji rzeszowskiej będą miały następujący przebieg: w dniu 2 lutego świętujemy Dzień Życia Konsekrowanego w parafiach, w których posługują ojcowie, bracia i siostry zakonne i podczas liturgii odnawiamy śluby zakonne przed wspólnotą parafialną. Natomiast w niedzielę, 4 lutego br., spotykamy się w katedrze rzeszowskiej na Mszy św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości i w koncelebrze.

2. W sobotę 27 stycznia w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja Diecezji Rzeszowskiej. Rozpocznie się ono o godzinie 12.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Następnie spotkanie opłatkowe z ojcem z Radia w dolnym kościele.

3. W niedzielę 21 stycznia 2024 r. zapraszamy do katedry rzeszowskiej na koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” pod dyrekcją Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej. Koncert odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 12. 00, podczas której także zaśpiewa Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses”. Podczas koncertu gościnnie wystąpi zespół Acoustic Space. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, a szczególnie miłośników naszych pięknych polskich kolęd.

4. W dniach 22 i 23 stycznia br. zapraszamy do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na nabożeństwa i konferencje duchowe, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. 23 stycznia w adoracji będzie uczestniczył kapłański zespół muzyczny.

5. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu w dniu 25 stycznia br. (czwartek), o godz. 11.00 odbędą się modlitwy na tzw. nowym cmentarzu żydowskim w Rzeszowie (al. Rejtana, wejście od ulicy Dołowej), a o godz. 19.00 w rzeszowskim kościele farnym modlitwa za Ofiary Holocaustu, połączona z odczytywaniem nazwisk Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi.

6. Przypominamy o rekolekcjach dla rodzin z dziećmi w dniach 2 – 4 lutego 2024 i o warsztatach muzycznych dla kantorów, scholi i diakoni muzycznych z parafii w czasie ferii zimowych w dniach 6 – 8 lutego 2024 w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu. Ksiądz kustosz zaprasza serdecznie do udziału.

7. DD „Tabor” zaprasza do udziału w rekolekcjach dla małżeństw, narzeczonych i zakochanych. Rekolekcje odbędą się w dniach 2 – 4 lutego 2024 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie