IV Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023 r.

1. W środę, 27 grudnia br., w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po niej będzie możliwość składania życzeń.

2. W czwartek, 28 grudnia br., w liturgiczne święto Młodzianków Męczenników, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się w Rzeszowie Marsz Młodzianków w intencji obrony życia. Rozpoczęcie na Starym Cmentarzu o godz. 17.00. Zakończenie Mszą św. w Bazylice oo. Bernardynów o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

3. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy wszystkich duszpasterzy, aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa.

4. W świątecznym numerze „Niedzieli” na Boże Narodzenie znajdziemy bardzo ciekawe teksty ulubionych autorów oraz kalendarz na rok 2024. Numer jest obszerniejszy. Cena egzemplarza z dodatkami to 12 zł. Do parafii, jak zwykle na święta, dotrze po kilka egzemplarzy więcej. Ufamy, że i w tym roku, dzięki zachęcie księży proboszczów i wikariuszy znajdą one swoich czytelników.

W dniu 27 grudnia 2023 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

Wszystkim Czcigodnym Kapłanom, Siostrom i Braciom Zakonnym oraz Wiernym Świeckim w imieniu pracowników Kurii Diecezjalnej i Sądu Biskupiego w Rzeszowie składam najserdeczniejsze życzenia błogosławionych, pełnych pokoju i chrześcijańskiej nadziei Świąt Bożego Narodzenia!

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie