IV Niedziela Wielkanocna

KOMUNIKATY KURII –  4. Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023 r.

1. W najbliższą Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Materiały duszpasterskie na Tydzień Modlitw znajdują się na stronie internetowej www.powolani.pl. Natomiast klerycy z naszego seminarium będą prowadzić akcję powołaniową w niedzielę, 7 maja br.

2. Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w tym dniu, w rzeszowskim kościele farnym będzie sprawowana uroczysta Eucharystia o godz. 9.30. Po jej zakończeniu na rzeszowskim rynku przewidziane są uroczystości patriotyczne. Natomiast w Jaśle Msza św. w intencji Ojczyzny połączona z Aktem Zawierzenia Miasta Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski będzie sprawowana na rynku o godz. 10.00. Po niej zaplanowano uroczystości patriotyczne w parku miejskim.

3. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Biskup Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku poprzez wywieszenia plakatu w gablotce przy kościele. Treść plakatu informuje o ważnej sprawie dla Diecezji Rzeszowskiej, ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

4. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w drugiej edycji Podkarpackiego Festiwalu Patriotycznego, który odbędzie się 2 maja w Rzeszowie oraz 3 maja w gminie Tryńcza.

5. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół WSD zaprasza członków Stowarzyszenia na pielgrzymkę wspólnotową w sobotę 3 czerwca br. W tym roku chcemy odwiedzić Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i Muzeum-Zamek w Łańcucie. Zapisy (do 21 maja br.) i szczegółowe informacje pod nr tel. 511 386 887, pod adresem mailowym: spwsdrzeszow@gmail.com i na stronie internetowej WSD.

6. W Rzeszowie działa Uniwersytecka Poradnia Prawna. Mieści się ona w budynku Instytutu Nauk Prawnych, Plac Ofiar Getta 4/5. Poradnia jest prowadzona przez studentów prawa i udziela bezpłatnych porad prawnych we wszystkich sprawach, w których nie jest wymagany udział profesjonalnego pełnomocnika (adwokata lub radcy prawnego).

7. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Kurs odbędzie się 27 maja 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym na ul. Witolda 11 (seminarium duchowne). Uprawnienia są konieczne do organizowania wyjazdów parafialnych z dziećmi i młodzieżą. W kursie mogą brać udział wszyscy po ukończeniu szkoły średniej (nie jest wymagane zdanie matury). Zapisy i informacje pod linkiem: https://tiny.pl/wbpgg.

8. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wspólny dla wszystkich (LSO, RAM, KSM, OAZA, inne grupy) wyjazd na SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH. Bardzo prosimy zachęcić młodzież z parafii do wyjazdu na to od lat największe wydarzenie chrześcijańskie w Polsce. Wyjazd w piątek 2 czerwca ok g. 22.00 powrót w niedzielę 4 czerwca 2023 r. ok g. 10.00. Cena: 180 zł. Zapisy po linkiem: https://tiny.pl/wbjmc więcej informacji o wydarzeniach na stronie www.mlodziez.rzeszow.pl.

9. Diecezjalna Pielgrzymka Trzeźwościowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się dn. 1 maja 2023 r.

10. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych
w dniu 3 czerwca 2023 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie