IV Niedziela Wielkanocna

L. dz. 416/2024                                                                                                  Rzeszów, 18.04.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkanocna, 21.04.2024 r.

W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania. W załączniku przesyłam „Słowo Delegata KEP ds. Powołań” do wykorzystania duszpasterskiego. Inne materiały duszpasterskie zostały przesłane wcześniej przez kolporterów.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ponawia prośbę o przekazanie danych małżonków obchodzących 50-lecie sakramentu małżeństwa. Dane jubilatów proszę przesłać do końca kwietnia (termin ostateczny) na adres mailowy Duszpasterstwa: drodzin@gmail.com celem przygotowania imiennych zaproszeń i okolicznościowych dyplomów. Późniejsze zgłoszenia nie będą uwzględniane. Msza jubileuszowa odbędzie się 9 czerwca br. w katedrze rzeszowskiej.

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania.

Kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie-Staromieściu zaprasza na modlitwę dziękczynną i uroczystości rocznicowe związane z ustanowieniem sanktuarium. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, który przesyłam w załączniku.

Wydział Misyjny zaprasza wszystkie przedszkola diecezji rzeszowskiej do wzięcia udziału w konkursie misyjnym. Informacje o konkursie znajdują się na plakacie, który przesyłam w załączniku.

W dniach od 18 do 29 czerwca br. będą odbierane elektrośmieci w naszej diecezji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w załączniku.

W załączniku przesyłam tekst i zapis nutowy pieśni będącej kościelnym hymnem na Rok Jubileuszowy 2025. Proszę przekazać te materiały organistom w celu nauczenia wiernych tej nowej pieśni.

W niedzielę, 21 kwietnia br. o godz. 13.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Koncert Wielkanocny. Usłyszymy między innymi utwory Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz wybrane fragmenty oratorium Mesjasz Haendla w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses, Krośnieńskiego Chóru Mieszanego oraz orkiestry. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Pijarek mieszczące się przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie (os. Projektant) serdecznie zaprasza tegorocznych ósmoklasistów na Dzień Otwarty w najbliższą środę 24 kwietnia br. od godziny 10.00.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza pełnoletnią młodzież na   pielgrzymkę  na Bałkany i do Medjugorie. Podczas pielgrzymki będzie realizowany program w duchu Światowych Dni Młodzieży. Zapisy i więcej informacji na stronie www.mlodziez.rzeszow.pl

Ks. Piotr Steczkowski,                                                                                                                                 Kanclerz Kurii