IV Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024 r.

1. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy plan nowenny jest dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl oraz na plakatach, które zostały przesłane do parafii.

2. W poniedziałek, 11 marca br., zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, którą odprawi bp Kazimierz Górny, a tematem spotkania będzie: Komunia na fundamencie pojednania we wspólnocie.

3. 21 kwietnia 2024 r. przełożeni, diakoni i klerycy WSD w Rzeszowie w ramach tzw. „Niedzieli Powołaniowej” odwiedzą parafie diecezji, aby zachęcić do modlitwy i troski o nowe powołania, ale również propagować działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Seminarium. Prosimy księży proboszczów parafii, którzy chcieliby przyjąć przedstawicieli seminarium o kontakt z ks. M. Rachwalskim (tel. 606 551 331) w terminie do 24 marca br.

4. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie