III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W niedzielę, 26 kwietnia br., będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. Pomocne materiały można znaleźć na stronie: www.biblista.pl.

2. 26 kwietnia br. rozpocznie się w części naszej diecezji peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Będzie ona przebiegać według ustalonego wcześniej harmonogramu, rozpoczynając od parafii katedralnej. Msza święta na rozpoczęcie peregrynacji zostanie odprawiona przez biskupa rzeszowskiego o godz. 19.00.

3. W przyszłym tygodniu powraca do normalnej działalności diecezjalny kolportaż. Natomiast od dnia 4 maja br. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą otwarte dla interesantów z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

4. Zostały przeniesione na miesiące powakacyjne (od września poczynając) albo zupełnie odwołane następujące wydarzenia:

– wizytacje biskupie

– bierzmowania

– spotkania formacyjne kapłanów, łącznie z Dniem Modlitwy o uświęcenie kapłanów, który był zaplanowany na 20 czerwca br.

– rekolekcje dla kapłanów zaplanowane na czerwiec i sierpień w WSD w Rzeszowie

– indywidualne spotkania biskupa ordynariusza z księżmi dziekanami

– wszelkie wyjazdy i turnusy wakacyjne organizowane przez poszczególne duszpasterstwa, stowarzyszenia i ruchy

– piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Nowe terminy wizytacji i bierzmowań będzie można ustalać z księżmi biskupami najwcześniej w drugiej połowie sierpnia. Należy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i decyzje mogą ulegać zmianom.