VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. 18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji biskupa Jana z racji 20. rocznicy sakry biskupiej, biskupa Kazimierza z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach.

3. W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.

4. W dniu 30 maja br., o godz. 10.00 w katedrze biskup rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. W związku z obowiązującymi przepisami państwowymi w uroczystości tej będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób. Każdy diakon może zaprosić 5 księży i 30 osób świeckich. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych neoprezbiterów.

5. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza do udziału w internetowej nowennie do Ducha Świętego. Rozpoczęcie na kanale YouTube wspólnoty Miriam w piątek 22 maja o godz. 17.00.

6. W niedzielę, 17 maja br., o godz. 19.00 na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.

7. Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do uczestnictwa w Wirtualnym Seminarium Papieskim z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Transmisja tego wydarzenia będzie prowadzona na internetowym kanale YouTube w poniedziałek, 18 maja br., w godz. 12.00-14.00. Gościem honorowym będzie arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki.

8. Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego pod tytułem „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, która jest eksponowana na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle (ul. Sokoła i Czackiego).

9. Krajowe Duszpasterstwo Zdrowia informuje tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, która jest zaplanowana na 23-24 maja 2020 roku, ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, będzie przebiegała w zmienionej formule. Zarówno sobotni Apel Jasnogórski Służby Zdrowa jak i niedzielna Msza Święta (tym razem) z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana przez program 1 TVP i TV Trwam. Celebracje te będą dostępne także w transmisji on-line na portalu Jasnej Góry.

Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych, zachęcamy wiernych do powrotu do życia sakramentalnego zwłaszcza, że władze państwowe od najbliższej niedzieli łagodzą restrykcje i większa liczba osób będzie mogła brać udział w nabożeństwach.