Niedziela Męki Pańskiej

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Męki Pańskiej, 24.03.2024 r.

1. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma będzie celebrowana bez Jutrzni o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej. Do koncelebry zapraszamy zwłaszcza Czcigodnych Księży Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie i 25-lecie święceń kapłańskich. Dla nich i dla księży dziekanów będą przygotowane ornaty w dolnym kościele katedry. Pozostali księża są proszeni o zabranie ze sobą stuł koloru białego.

2. Księży dziekanów prosimy o odebranie po Mszy Krzyżma konsekrowanych olejów i rozdysponowanie ich do parafii. Naczynia na nowe oleje powinny być wyczyszczone i tak przygotowane, żeby nie było w nich resztek olejów z poprzedniego roku.

3. Ofiary składane w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Świętej. Należy je przekazać do Kurii.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej w Wielki Czwartek. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl.

5. W Wielką Środę o godz. 12:00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbędzie się spotkanie świąteczne księży biskupów z osobami konsekrowanymi. Zapraszamy do udziału siostry zakonne oraz osoby innych form życia konsekrowanego z diecezji rzeszowskiej.

6. Duszpasterze i parafianie z Niechobrza zapraszają na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową. Misterium rozpocznie się o godz. 18.00 w parku przy kościele.

7. W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.

8. Księży Dziekanów informuję, że na 29 kwietnia (poniedziałek) br. planowana jest kongregacja dziekańska. Indywidualne spotkania z biskupem ordynariuszem planowane są w drugiej połowie maja. Do tego czasu należy przeprowadzić wizytacje dziekańskie.

9. 28 marca br. (Wielki Czwartek) przypada setna rocznica śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji. Z okazji tego jubileuszu w sobotę, 13 kwietnia br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa dedykowana osobie i nauczaniu świętego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie