Niedziela Miłosierdzia Bożego

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Miłosierdzia Bożego, 07.04.2024 r.

1. Przypominamy, że w kwietniu odbędą się spotkania formacyjne dla kapłanów. Dla księży wyświęconych w latach 2009-2013 w dniu 15 kwietnia br., dla księży wyświęconych w latach 2014-2022 w dniu 22 kwietnia br. Spotkania będą miały miejsce w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie, w godzinach 9.00-16.00.

2. W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą Św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza Św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.

3. Z okazji setnej rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa dedykowana osobie i nauczaniu Świętego. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9:00 celebracją Mszy Św. w kaplicy seminaryjnej. Przewidywane zakończenie około godz. 12:30.

4. Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty odbędą się w sobotę, 27 kwietnia 2024, w Instytucie Teologiczno-Pastoralny, w Rzeszowie. Szczegóły na stronie https://akademialiturgiczna.pl/kursy/warsztaty,3/oto-slowo-boze,15.

5. Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: Symfonia wiary. Kurs poprowadzi o dr Tomasz Samulnik OP. Na kursie przedstawione zostaną główne treści wiary oraz ich oddziaływanie ma muzykę i sztukę. Kurs odbywał się będzie przez trzy kolejne środy kwietnia (10,17,24) w godzinach 18:30-21:00.  Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

6. Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Domu Diecezjalnym Tabor. W planie: konferencja, Msza Św. i modlitwy o uzdrowienie.

7. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Kurs odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (Wyższe Seminarium Duchowne) przy ul. Witolda 11 A w Rzeszowie. Kurs jest konieczny do zdobycia uprawnień wymaganych do organizowania wyjazdów parafialnych z dziećmi i młodzieżą. W kursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Warto wysłać na kurs liderów grup parafialnych czy pomagających przy parafii dorosłych. Zapisy i informacje  pod linkiem: https://tiny.pl/dt6wt.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie