Niedziela Świętej Rodziny

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2023 r.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza naszej diecezji będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne. Można ją wpłacić (podobnie jak ofiary z kolędowania misyjnego) w Referacie Misyjnym lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji przejdą „Orszaki Trzech Króli”. W Rzeszowie Orszak z udziałem Biskupa Ordynariusza przejdzie z placu parkingowego przy hali Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego (ul. Podpromie 10) ulicami: Kilara, Szopena, Lubomirskich i 3-go Maja na Plac Farny. Rozpoczęcie Orszaku o godz. 11:45. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny, do wzięcia udziału w tej radosnej manifestacji naszej wiary.

4. 7 stycznia 2024 r. o godz. 17:17 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie będzie miało miejsce kolędowanie z Rodziną Jednego Serca Jednego Ducha. Jest przewidziana transmisja internetowa tego wydarzenia. Więcej szczegółów na stronie www.jednegoserca.pl.

5. Diakonia Muzyczna działająca przy parafii w Czarnej Sędziszowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie do tamtejszego kościoła w niedzielę, 7 stycznia 2024 r. o godz. 18.00.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie