Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

L. dz. 337/2024                                                                                                  Rzeszów, 27.03.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024 r.

Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim – to Niedziela Miłosierdzia. Jest ona patronalnym świętem Caritas. Z tej okazji warto zorganizować Msze św. oraz inne spotkania z udziałem członków Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas.

Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: Symfonia wiary. Kurs poprowadzi o dr Tomasz Samulnik OP. Na kursie przedstawione zostaną główne treści wiary oraz ich oddziaływanie ma muzykę i sztukę. Kurs odbywał się będzie przez trzy kolejne środy kwietnia (10,17,24) w godzinach 18.30-21.00.  Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

13 kwietnia 2024 roku w całej Polsce będzie obchodzony już po raz trzeci tzw. „Dzień Dobra” będący świętem wolontariuszy angażujących się w różnego rodzaju akcje organizowane m.in. przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do włączenia się w organizację tego wydarzenia Szkolne Koła Caritas, Parafialne Zespoły Caritas oraz wszystkich, którzy chcieliby w tym dniu uczynić coś dobrego dla lokalnej lub szkolnej społeczności. Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej na której należy zgłosić chęć wzięcia udziału we wspomnianym wydarzeniu (https://dziendobra.pl/zapisz-sie/) lub skontaktować się z ks. Karolem Hadamem.

W imieniu wszystkich pracowników Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie składam kapłanom i wiernym świeckim najlepsze życzenia wielkanocne. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały udzieli Wam obficie swoich darów. Niech obdarzy Wasze serca pokojem i miłością. Oby świat otworzył się na nadzieję nowego życia płynącą z Jezusowego zwycięstwa. Wesołego Alleluja!!!

Ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii