Ur. Najświętszej Trójcy

L. dz. 587/2024                                                                                                    Rzeszów, 23.05.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Najświętszej Trójcy, 26.05.2024 r.

W dniach 25-26 maja 2024 roku z woli Ojca Świętego Franciszka będziemy obchodzić pierwszy Światowy Dzień Dzieci pod hasłem: „Oto czynię wszystko nowe”. Zachęcamy, aby 26 maja (niedziela) dokonać uroczystego błogosławieństwa dzieci zebranych w świątyni, szczególnie tam, gdzie sprawowana jest Msza św. z udziałem dzieci.

W niedzielę, 26 maja br. w Rzeszowie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. W tym roku uczestnicy pójdą pod hasłem „Polsko walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) po zakończeniu Mszy św. odprawianej o godz. 14.00.

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W sobotę, 8 czerwca 2024 r. odbędzie się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej. Plan pielgrzymki znajduje się na plakatach przesłanych do parafii.

W sobotę, 15 czerwca 2024 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się 22. Ogólnopolskie Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio.

Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 23 czerwca br. o godzinie 18.00, zakończą się 26 czerwca o godzinie 13.00.

Zapraszamy do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na koncert zespołu kapłańskiego z okazji Dnia Matki. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 maja br., o godz. 16.15.

W piątek, 31 maja br., kuria diecezjalna i sąd biskupi będą nieczynne.

Ks. Piotr Steczkowski

Kanclerz Kurii